مزایای مدرس شدن در رایکا

√ ارائه محتوی آموزشی به صورت آنلاین و آفلاین

رایکا تنها موسسه ای است که محتوی آموزشی را هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین و در انواع بسته بندی در اختیار مشتریان قرار می دهد.

هم اکنون محتوی آموزشی شما به سه شیوه قابل ارائه می باشد.

 • دانشجویان رایکا می توانند به صورت آنلاین به محتوی آموزشی مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. از مهمترین مزیت این روش هزینه پایین آن و وابسته نبودن آن به سخت افزار و سیستم عامل است
 • دانشجویانی که می خواهند محتوی آموزشی را به صورت آفلاین در اختیار خود داشته باشند، هم اکنون می توانند آن را با بسته بندی شکیل USB Flash در اختیار داشته باشند.
 • بسیاری از مشتریان رایکا، راه دور و حتی در کشورهای مختلف هستند. برای این مشتریان نیز محتوی به صورت آفلاین و آنی قابل دسترس خواهد بود که به صورت ایمیج در اختیار آنها قرار می گیرد.

√ محافظت از محتوی آموزشی

رایکا هزینه زیادی بابت محافظت از کپی غیرمجاز محتوی آموزشی می کند و درصد قابل توجهی از درآمد هر بسته آموزشی صرف قفل گذاری و محافظت از محتوی آموزشی می گردد.

رایکا برای محافطت از محتوی آموزشی مجبور شده است تا هم در ارائه محتوی آموزشی به صورت آنلاین، هم در روش ارائه محتوی آموزشی به صورت آفلاین و  ایمیج و همچنین در ارائه محتوی آموزشی به صورت USB Flash هر کدام راه حل های مجزایی را جهت محافظت از محتوی آموزشی شما به کار گیرد که هزینه های قابل توجهی را نیز در بردارد.

√ برترین سایت تخصصی ارائه دهنده محتوی آموزشی در حوزه های شبکه، امنیت، لینوکس و میکروتیک در ایران

بدون شک رایکا تخصصی ترین ارائه دهنده محتوی آموزشی در دوره های شبکه، امنیت لینوکس و میکروتیک است. ارائه محتوی آموزشی از LPIC1 تا LPIC3، ارائه کامل دوره های میکروتیک، تولید محتوی آموزشی دوره های تخصصی سیسکو تا سطح CCIE در تخصص های R&S، Security، Service Provider، دیتاسنتر و کلود نمونه هایی از این موارد هستند که بسیاری از آنها صرفا و منحصرا در رایکا تولید شده است.

√ پرداخت های منظم و بدون تاخیر

در طی چند سال گذشته پرداختهای اساتید رایکا به طور منظم و بدون تاخیر در پنجم هر ماه صورت گرفته است و با تمام تلاش به این روند ادامه خواهیم داد.

√ ارائه گزارش ماهیانه عملکرد فروش

علاوه بر پرداخت منظم حق الزحمه اساتید، رایکا گزارشی از عملکرد فروش هر استاد به صورت ماهیانه در اختیار اساتید قرار می دهد. این گزارش ها از فروشگاه آنلاین رایکا و به صورت اتوماتیک تولید می گردد.

√ تبلیغات گسترده

رایکا هزینه بالایی بابت معرفی اساتید و محصولات آنها میکند. بدیهی است که هدف این تبلیغات معرفی و فروش هر چه بیشتر محصولات و ذینفع شدن هر سه طرف دانشجو، استاد و رایکا خواهد بود. بعضی از هزینه های تبلیغاتی رایکا عبارتند از

 • تبلیغات در گوگل با هزینه ماهیانه تا 10 میلیون تومان
 • داشتن نیروی تمام وقت ثابت جهت تبلیغات در فضای مجازی (تلگرام، اینستاگرام، لینکدین، فیس بوک و اخبار وب سایت)
 • ارسال ایمیل های انبوه و دوره ای به بیش از 10.000 دانشجوی مرتبط با محصول شما
 • ارسال پیامک های اطلاع رسانی
 • ارائه محتوی آموزشی تخصصی به صورت متنی و رایگان در وبلاگ رایکا

√ بیش از 2000 ساعت آموزش تخصصی

تاکنون رایکا توانسته است بیش از 60 دوره آموزشی بسیار مطرح در حوزه شبکه، امنیت، میکروتیک و لینوکس را ارائه نماید که بالغ بر 2000 ساعت آموزش ویدئویی باکیفیت است که گستره وسیعی از دانشجویان حوزه فناوری را پوشش می دهد.

ویدئوهای آموزشی رایکا دارای این خصوصیت ویژه است که به راحتی می تواند جایگزین آموزش حضوری و گاهی دارای کیفیت بالاتر از آموزش های حضوری هستند.

√ دانشگاه مجازی رایکا با بیش از 4000 دانشجو

تاکنون رایکا توانسته است بیش از 4000 دانشجوی مرتبط با حوزه فناوری را به طرف خود جلب نماید. 

این عدد قابل مقایسه با تعداد دانشجویان دانشگاههای مطرح و بزرگ کشور می باشد که رایکا را تبدیل به یک دانشگاه مجازی مطرح نموده است

√ رایکا بستری برای معرفی اساتید شایسته جدید

بدیهی است نام رایکا، تبلیغات گسترده محصولات و آموزش های اساتید رایکا و همچنین تعداد دانشجویان بالای این مجموعه پتانسیلی را برای اساتیدی ایجاد می نماید که توانایی بالایی دارند اما نتوانسته اند توانایی های خود را در منظر دانشجویان قرار دهند. بدیهی است این مجموعه می توانید کمک شایانی به معرفی اساتید و توانایی های آنها داشته باشد که می تواند منجر به آموزش های حضوری و پروژه های بعدی برای آنها شود.

شیوه های پرداخت و قرارداد

 • قرارداد حجمی
  در این شیوه محتوی آموزشی تولید شده به صورت یکجا از استاد خریداری می شود. شیوه محاسبه مبلغ دوره با توجه به سابقه و رزومه استاد، کیفیت محتوی آموزشی تولید شده و همچنین سابقه استاد در رایکا صورت می پذیرد. بدیهی است مبلغ نهایی بعد از دریافت محتوی آموزشی اعلام خواهد شد.
  این مبلغ به صورت معمول به صورت ساعتی بین 100 تا 200 هزار تومان است. این عدد صرفا جهت برآورد اولیه جنابعالی داده شده است.
 • قرارداد مشارکتی
  در این شیوه، به صورت ماهیانه (پنجم هر ماه)، درصدی از فروش محصول به استاد تعلق می گیرد که به صورت زیر محاسبه می گردد.
  در این شیوه تا سقف حداکثر 70% از فروش محصول به صورت ماهیانه و منظم به استاد پرداخت می گردد.

پروسه و شاخص های تولید محتوی آموزشی

جهت تولید و ارائه محتوی آموزشی از طریق رایکا مراحل زیر را طی نمایید

 1. چنانچه علاقه مند باشید قبل از تولید محتوی، تاییدیه ای اولیه از دوره و محتوی دوره ای که قصد تولید آن را دارید داشته باشید، دو نمونه حدود 20 دقیقه ای از ویدئو آموزشی خود را آماده نمایید و در آپارات آپلود نمایید و سپس لینک آن را برای رایکا به همراه درخواست جهت همکاری در تولید محتوی آموزش تصویری ارسال نمایید. بدیهی است تایید نمونه های ارسالی به هیچ عنوان به منزله تایید محتوی نهایی نخواهد بود.
  1. چنانچه آموزش مورد نظر شما دوره عملی است، بهتر است نمونه ارسالی نیز ترکیبی از مفاهیم تئوری و عملی را در بر داشته باشد.
  2. نام دوره و یا دوره های مورد نظر خود را که قصد تولید آن را دارید، به همراه درخواست ارسال نمایید
  3. رزومه خود را به همراه درخواست ارسال نمایید
 2. ویدئوهای دوره آموزشی مورد نظر خود را با هریک از نرم افزارهای ضبط صدا و تصویر آماده نمایید. نرم افزار Camtasia و bb flashback نمونه هایی از این نرم افزارها هستند.
  1. فرمت ویدئوهای ارسالی mp4 باشد.
  2. ویدئوها کیفیت صدا و تصویر بالایی داشته باشند.
  3. لطفا مطمئن شوید که تسلط کافی در مطالب فنی دوره مورد نظر خود هستید
  4. لطفا مطمئن شوید که تسلط کافی در نحوه ارائه را دارا هستید
  5. زمان هر ویدئو حدود 10 تا 20 دقیقه و حداکثر 30 دقیقه باشد
  6. ویدئوهای ارسالی باید دارای کیفیت محتویی بالایی باشد. به طوری که به راحتی بتواند جایگزین آموزش حضوری شود و ترجیحا کیفیت بالاتری از کلاس های حضوری داشته باشد.
  7. منابع مورد نیاز آموزش را در کنار آموزش و در فولدر جداگانه ای با نام resource قرار دهید.
  8. صفحه ابتدایی ویدئوهای ارسالی باید نام مولف، نام ویدئو و نام گروه آموزشی رایکا را در برداشته باشد. اطلاعات اضافه دیگر مانند شماره موبایل و آدرس شبکه های اجتماعی شخصی در ویدئوهای ارسالی قرار نگیرد
   https://www.rayka-co.ir/takeone/cisco/ccna-200-125/146
 3. ویدئوها جهت بررسی فنی به دیگر همکاران ارائه و نتیجه تایید و یا عدم تایید آن حداکثر در مدت یک هفته اعلام خواهد شد
 4. در صورت تایید، قرارداد تولید و انتشار محتوی ارائه شده با جنابعالی منعقد خواهد شد.
 5. مالکیت معنوی محصول به رایکا واگذار می شود و مدرس نباید نسخه ای از آن محصول و یا تغییر یافته آن را در اختیار دیگری قرار دهد و یا حقوق ان را بدون مجوز کتبی رایکا به شخص و یا شرکت دیگری واگذار نماید.
 6. گزارش ماهیانه از عملکرد فروش به صورت اتوماتیک از طریق فروشگاه به آدرس ایمیل جنابعالی ارسال خواهد شد.
 7. شیوه پرداخت به یکی از روش های حجمی و یا مشارکتی که در قرارداد قید می گردد، صورت می پذیرد.

1. دعوت به همکاری از اساتید فن آوری اطلاعات و ارتباطات

بدین طریق از اساتید با دانش و تجربه در حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات در زمینه های سیسکو Cisco، مایکروسافت Microsoft، لینوکس Linux، برنامه نویسی Programming، سرویس Service ، دیتابیس Database و بقیه رشته ها در این حوزه دعوت می شود تا در صورت تمایل جهت آموزش حضوری با این شرکت همکاری نمایند.

لطفا در صورتی که علاقه مند به همکاری در آموزش حضوری دوره های ICT هستید، درخواست خود را به آدرساین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید با عنوان "آماده به همکاری در آموزش حضوری" ارسال نمائید.

دریافت گواهینامه مربی گری سیسکو برای مدرسینی که تجربه بالایی در تدریس ندارند، ضروری است.

 شرایط ارائه گواهینامه مربی گری سیسکو:

1- انتخاب سطح و تخصص جهت تدریس بر اساس دسته بندی سیسکو (مثلا تخصص R&S و سطح Associate)

2- قبولی در آزمون کتبی

3- قبولی در آزمون شفاهی به شرط قبولی در آزمون کتبی (توسط 3 استاد بررسی می شود)

4- قبولی در آزمون "نحوه ارائه و مدیریت کلاس" به شرط قبولی در دو آزمون قبلی (توسط 3 استاد بررسی می شود)

5- فیش پرداخت هزینه 200.000 تومان