این دوره بر اساس آخرین ورژن دوره دیتاسنتر در نیمه دوم سال 2018 طراحی شده است. مطالب این دوره به چند بخش اساسی زیر تقسیم می شود
نکته مهم: با توجه به اینکه رک های دیتاسنتر برای اجرای سناریوهای کلاس به سختی در دسترس هستند، زمان اجرای سناریو ها ممکن است در زمانی خارج از روزها و  ساعات کلاس در نظر گرفته شود که در طول اجرای کلاس اطلاع رسانی می شود.
1- زیر ساخت شبکه LAN و SAN بر اساس سوییچ های نکسوس
در این دوره با سوییج نکسوس و تکنولوژی های آن به طور کامل آشنا می شویم که هدف آن پیاده سازی شبکه LAN و SAN دیتاسنتر است. تکنولوژی FCoE که قابلیت یکی شدن شبکه LAN و SAN را فراهم می کند. تکنولوژی FEX که امکان ماژول های راه دور بالای رک را فراهم می کند که مدیریت آن در سوییچ مرکزی است. تکنولوژی FabricPath که در لایه 2 جایگزین STP شده است و قابلیت تقسیم ترافیک را فراهم می کند و هیچ لینک لایه 2 ای بلاک نمی شود. تکنولوژی OTV که روی بستر لایه 3 ارتباطات لایه 2 را فراهم می کند که برای ایجاد ارتباط بین سایت های دیتاسنتر کاربرد دارد. تکنولوژی vPC که افزونگی در سطح سوییچ را فراهم می کند که هم در لایه Access و هم در لایه Aggregation قابل استفاده است. تکنولوژی LISP که قابلیت mobility را در سطح دیتاسنتر فراهم می کند تا ماشین های مجازی بتوانند به راحتی بین سایت های دیتاسنتر جابجا شوند بدون آنکه در ارتباط اختلالی ایجاد شود. در سوییچ های نکسوس با توجه به اینکه کاملا برای شبکه های SAN هم قابل استفاده هستند، در خصوص تکنولوژی های FC، FCoE و FCIP که مروبطو به ارتباطات در شبکه های SAN است نیز در این دوره بحث می شود
2- سرور UCS
در این بحث با سرورهای سیسکو که سرورهای UCS نامیده می شوند، آشنا می شوید. سرورهای سیسکو اگر چه نسبت به بعضی از دیگر برندها، برند جدیدی محسوب می شود اما کاملا در رتبه های بالا و حتی بالاتر از خیلی از برندهای معتبر قرار می گیرد که دلیل آن به خاطر یکی کردن شبکه LAN، شبکه SAN و سرور است که همه را به صورت یکپارچه تحت مدیریت واحد قرار می دهد. مدیریت سرورهای UCS کاملا مستقل از سخت افزار صورت می گیرد. بدن  معنی که شما می توانید قبل از داشتن سخت افزار، پیکربندی نرم افزاری آن را انجام دهید و نهایتا آن را به سخت افزار تخصیص دهید. ضمنا این نرم افزار قابلیت پیاده سازی در محیط های کلود را فراهم می کند. بدین معنی که همه پیکربندی ها قابل اتواتیک شدن هستند. به طوری که وقتی کاربر درخواست سرور را می دهد، پیکربندی به صورت اتوماتیک و با توجه به تنظیمات انجام شده توسط کاربر، اتوماتیک انجام می شود. در این دوره کاملا با پیکربندی سرورهای UCS و معماری آن آشنا می شوید و یاد می گیرید که چگونه سیسکو با معماری جدید، شبکه LAN، SAN و سرور را به صورت یکپارچه مدیریت می کند. همچنین با قابلیت های کلود آن نیز در این دوره آشنا خواهید شد و اینکه چگونه سرورهای UCS سیسکو کاملا با محیط های کلود سازگار هستند.
3- پیاده سازی زیرساخت دیتاسنتر  بر اساس ACI و کلود
در این دوره با تکنولوژی جدید شبکه های SDN و محصولات ACI کمپانی سیسکو آشنا می شوید. در ACI همه سوییچ ها صرفا جابجایی ترافیک را انجام می دهند و تمام پیکربندی ها روی کنترلر که APIC نامیده می شود، انجام می شود. مدیریت و سیگنالینک مرکزی شبکه دیتاسنتر به صورت مرکزی برگرفته از تکنلوژی SDN است که به صورت کاملا عملیاتی در سوییچ های نکسوس 9000 ارائه شده اند و در دیتاسنترها به جای شبکه های سنتی قابل استفاده هستند. در این دوره با چگونگی پیاده سازی شبکه های با معماری ACI و همچنین ایجاد بستر کلود روی این زیرساخت آشنا خواهید شد. این بستر کاملا با دیتاسنترهای کلود سازگار است و امکان پیاده سازی دیتاسنتر مبتنی بر کلود را برای ما فراهم می کند.
 
عنوان کلاستوضیحات کلاسساعتشهریه دوره (تومان)زمان برگزاریرزروی ها
کمپ نوروزی آخرین ورژن دیتاسنتر (سوییچ نکسوس + سرور UCS + ACI)
استاد: مهندس مجید اسدپور
-402,500,0005 الی 9 فرودین ساعت 9 الی 17
دوشنبه, 05 فروردين 1398
6ورود به سایت

200-150 DCICN Exam

1.0 Data Center Physical Infrastructure

2.0 Basic Data Center Networking Concepts

3.0 Advanced Data Center Networking Concepts

4.0 Basic Data Center Storage

5.0 Advanced Data Center Storage

200-155 DCICT Exam

1.0 Unified Computing

2.0 Network Virtualization

3.0 Cisco Data Center Networking Technologies

4.0 Automation and Orchestration

5.0 Application Centric Infrastructure

300-175 DCUCI Exam

1.0 Implement Cisco Unified Computing

2.0 Unified Computing Maintenance and Operations

3.0 Automation

4.0 Unified Computing Security

5.0 Unified Computing Storage

300-165 DCII Exam

1.0 Implement Data Center Protocols

2.0 Implement Routing and Switching Protocols

3.0 Data Center Infrastructure Maintenance, Management, and Operations

4.0 Data Center Infrastructure Security

5.0 Infrastructure Storage

300-170 DCVAI Exam

1.0 Implement Infrastructure Virtualization

2.0 Implement Infrastructure Automation

3.0 Implementing Application Centric Infrastructure

4.0 Implementing Application Centric Infrastructure Network Resources

5.0 Implementing Application Centric Infrastructure Management and Monitoring