آموزش takeone

Pay as You Take

نسخه با کیفیت و بدون تبلیغ ویدیو های takeone در سرویس دهنده های خارج از ایران هاست شده اند و برای استفاده از آنها می بایست از ابزارهای عبور از فیلتر استفاده کنید

30- Network Fundamentals4(resolv_conf,proxy,route,netstat,hosts)

نام دوره: LPIC1-102 | نام استاد: مهندس سید حسین رجاء

موارد زير در اين ويديو بررسي مي شوند:

  • تعيين سرور DNS: اگر به‌صورت دستی مایل به وارد کردن نشانی IP هستید، باید نشانی DNS را با اضافه کردن آدرس IP،Subnet Mask و Default Gateway برای سیستم‌تان تعریف کنید، این کار به راحتی با وارد کردن nameserver در فایل /etc/resolv.conf امکان‌پذیر است.
  • تعيين پراكسي: بسیاری از شبکه‌های اداری، قبل از ورود سیستم‌ها به دنیای اینترنت آن‌ها را از فایروال خود عبور می‌دهند. این‌گونه اتصال‌ها اغلب توسط پراکسی انجام می‌شود. به این ترتیب که به‌عنوان‌مثال، مرورگر به‌طور مستقیم درخواست‌های خود را به اینترنت نمی‌فرستد، بلکه ابتدا به پراکسی سرور (که می‌تواند همان فایروال شبکه هم باشد) ارسال کرده و پس از مجاز شناخته شدن، درخواست سیستم به اینترنت هدایت خواهد شد.
  • دستور route: route دستوری است که توسط آن در سیستم‌عامل‌های مبتنی بر یونیکس برای نمایش و ایجاد جدول Route یا Route Table استفاده می‌شود.
  • دستور netstat : netstat یک ابزار خط فرمان است که اتصالات شبکه (هم به داخل و هم به خارج)، جداول هدایت کردن بسته‌ها و تعدادی از آمار رابطه‌های شبکه‌ای را نشان می‌دهد.
  • فايل /etc/hosts: سیستم‌عامل‌های یونیکسی (لینوکسی) ابتدا برای به دست آوردن آدرس معادل یک نام در فایل etc/hosts/  به جستجو می‌پردازند. این فایل باید به‌صورت دستی بر روی هر یک از ماشین‌ها تنظیم شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید